10 sposobów jak wykorzystać czas na kwarantannie

Ten czas dla wielu z nas jest bardzo trudny. Nie możemy wychodzić z domów, spotykać się z rodziną, ze znajomymi, chodzić do kina czy parku. Nasze życie zmieniło się o 180 stopni, a my nie wiemy co robić. Czujemy się uwięzieni we własnym domu, z nadzieją, że w końcu wszystko wróci do normy. Ale czy na pewno musimy siedzieć w domu bezczynnie i tylko zadręczać się obecną sytuacją? Oczywiście, że nie! Dlatego przedstawię Wam 10 sposobów jak przetrwać kwarantannę i nie zwariować.

Po pierwsze wyłącz radio, wyłącz wszelkie wiadomości ze świata i oderwij się od tego, co wywołuje u Ciebie strach i niepokój. Weź głęboki wdech i zapraszam do lektury.  

  1. Od dłuższego czasu mówisz sobie, że przeczytasz tę książkę, tamtą książkę, i kolejną, a wciąż nie masz czasu? Tak, tak zdarza się to każdemu. Wiele z nas ma listę książek, które chce przeczytać, ale zawsze wypada coś ważniejszego. Ta lista wciąż rośnie, a czasu brak. No to teraz masz doskonałą okazję by nadrobić książkowe zaległości.
  2. Nic tak nie poprawia humoru, nie daje odpocząć od obowiązków i zmartwień jak dobry serial czy film. Śmiało włącz Netflixa i zacznij cos oglądać. Uwierz mi, na pewno Cię to wciągnie. Ja polecam „Dom z papieru”, „Ty”, „Szkoła dla elity”, „Stranger things”, „Jak poznałem waszą matkę”. Jest wiele seriali więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.
  3. Lubisz grać w gry? No to świetnie. To idealny czas żeby w końcu pograć w coś, czy samemu, czy w gronie najbliższych. Nie lubisz gier komputerowych? Co powiesz na planszówki z rodziną?
  4. Rozwijaj swoje pasje. Zawsze chciałaś się nauczyć grać na gitarze, tańczyć shuffle dance, nauczyć się angielskiego? Wykorzystaj ten czas na nowe hobby! Włącz youtube i do dzieła!
  5. Wciąż jesteś spięta, boli Cię kark, plecy? Miałaś bardzo dużo stresu ostatnimi czasy. Postaw na regenerację i odpoczynek. Zrób sobie domowe spa, włącz muzykę relaksacyjną, zapal świeczki i zapomnij o wszystkim.
  6. Od dłuższego czasu nie mogłaś się wziąć za dietę i ćwiczenia? To teraz nastał idealny moment by obmyśleć plan działania i wziąć się za siebie!
  7. Co jak co, ale siedząc cały czas w pracy, nie mamy czasu i sił na sprzątanie domu wiec kiedy zrobić porządki w domu? Właśnie podczas kwarantanny! Uporządkuj ciuchy, stare gazety, powyrzucaj niepotrzebne rzeczy. Zrób to co dawno miałaś zrobić.
  8. Brakuje Ci rodziny? Wyjść ze znajomymi? Zadzwoń do nich! W końcu możesz dłużej porozmawiać z najbliższymi i opowiedzieć im o wszystkim, o czym tylko chcesz.
  9. Jesteś zamknięta z najbliższymi w domu? Super! W końcu możecie spędzić ze sobą dużo czasu, pooglądać telewizję, pograć w coś, porozmawiać.
  10. Pomyśl o przyszłości. Czy jesteś szczęśliwa? Czy osiągnęłaś to co chciałaś w życiu? Czy ci czegoś brakuje? Czy jest coś czego się boisz? Co cię ogranicza w działaniu? Dlaczego tkwisz w miejscu? Wypisz sobie wszystkie pytania, które cię nurtują  i ułóż plan działania na najbliższy czas! Może ten rok, mimo, że się tak kiepsko zaczął będzie najlepszym rokiem w twoim życiu.

I pamiętaj! Ten czas jest dla Ciebie, wykorzystaj go mądrze.

Głowa do góry!

Author:

Chcesz poznać sposób na zdrowie, lepsze samopoczucie i piękną sylwetkę bez katowania się niskokalorycznymi dietami, a dodatkowo zwiedzić z Nami świat? Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *