Deser z granatem!

   Granat tak rzadko gości na naszym talerzu, a szkoda, ponieważ jest bardzo zdrowy. Nazywany jest owocem życia i zawiera bogactwo polifenoli. Dzięki czemu chroni nas przed chorobami nowotworowymi. Łagodzi on objawy PMS i menopauzy, ponieważ posiada fitoestrogeny, które wspomagają gospodarkę hormonalną. Dodatkowo działa odmładzająco i podnosi libido. A to tylko kilka właściwości tego pysznego owocu, więc nie ma się co zastanawiać. Trzeba sięgać po niego częściej!

A oto przepis na deser chia z granatem i borówkami:

1 porcja – 295 kcal

Składniki ( 2 porcje):

 • Puszka mleczka kokosowego light (400g) – 264 kcal
 • 6 łyżeczek nasion chia (30g) – 128 kcal
 • Borówki amerykańskie (270g) – 153 kcal
 • ¼ granatu (55g) – 45 kcal

Przygotowanie:

 1. Przelewamy po 200 ml mleczka kokosowego do każdego kubka.
 2. Płuczemy borówki, a następnie odmierzamy 100g i przesypujemy do jednego kubka z mleczkiem kokosowym. Blendujemy mleczko wraz z borówkami.
 3. Dodajemy do każdego kubka po 3 łyżeczki nasion chia, mieszamy i wstawiamy do lodówki na 4 godziny (najlepiej przygotować wieczorem i zostawić na całą noc).
 4. Po odpowiednim czasie blendujemy 140g jagód, a 30g zostawiamy do dekoracji.
 5. Zblendowaną warstwę z jagodami dzielimy na pół i przenosimy do szklanek tworząc dolną warstwę.
 6. Następnie wyciągamy z lodówki warstwę z borówkami, chia i mleczkiem, mieszamy i przenosimy pół do jednej szklanki i pół do drugiej szklanki, tworząc drugą warstwę.
 7. Wyciągamy z lodówki warstwę z mleczkiem i chia, mieszamy i rozdzielamy na dwie części. Przenosimy delikatnie do szklanek, tworząc górną warstwę.
 8. Obieramy granata i dodajemy wraz z borówkami na wierzch.

Trzywarstwowy deser z chia gotowy.

 

Smacznego!

Author:

Chcesz poznać sposób na zdrowie, lepsze samopoczucie i piękną sylwetkę bez katowania się niskokalorycznymi dietami, a dodatkowo zwiedzić z Nami świat? Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *