✈️ Jak przygotować się na podróż do Tajlandii? 👜👜

    Kto z was nigdy nie marzył o rajskich plażach, przesympatycznych ludziach wokół i gorącym klimacie przez cały rok? Do tego pyszne jedzenie, masaże relaksacyjne, przepiękne świątynie, zapierające dech w piersiach  widoki… Można tak wymieniać bez końca.  A to wszystko za przysłowiowe grosze!  Ale zanim udamy się do raju, gdzie kręcono film z Leonardo DiCaprio w roli głównej („Niebiańska Plaża”) warto dowiedzieć się kilka rzeczy na temat Tajlandii.

   Jedna z pierwszych i najważniejszych rzeczy, którą trzeba sprawdzić to PASZPORT. Musi on być ważny minimum 6 miesięcy w momencie wjazdu do kraju. Jesteśmy zwolnieni z obowiązku wizowego na okres 30 dni, jeśli podróżujemy samolotem i  15 dni, gdy podróżujemy drogą lądową w celach turystycznych. Jednak trzeba posiadać bilet powrotny oraz środki do życia. Trzeba mieć  10.000 THB na osobę lub 20.000 THB na rodzinę. My na szczęście przeszliśmy przez kontrolę bez egzekwowania tego warunku. Dodatkowo każdy turysta musi wypełnić Kartę Przylotów i Odlotów, które są rozdawane w samolocie przez stewardessy oraz są dostępne na każdym przejściu granicznym. Pamiętajcie też by zabrać ze sobą co najmniej 2 kserokopie paszportu.

 

Karta przylotu i odlotu wraz z tłumaczeniem

  Kolejny punkt – UBEZPIECZENIE – Nie ma obowiązku wykupowania ubezpieczenia, jednak ja uważam, że warto je mieć. My wykupiliśmy sobie ubezpieczenie turystyczne na rok, ponieważ często podróżujemy, a licho nie śpi. Gwarantuje ono min.: natychmiastową pomoc w przypadku wypadków, opóźnionego lotu, czy tsunami. Nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć w czasie podróży po Polsce,  a co dopiero na innym kontynencie.

      SZCZEPIENIA – Najlepiej udać się do lekarza 2 miesiące przed wyjazdem i powiedzieć mu, że planujemy wyjazd do Tajlandii i spytać jakie szczepienia powinniśmy zrobić.

Zalecane szczepienia:

 • Wirusowe zapalenie wątroby typu A
 • Wirusowe zapalenie wątroby typu B
 • Tężec
 • Błonica
 • Dur brzuszny
 • Wścieklizna
 • Cholera
 • Japońskie zapalenie mózgu

Nam lekarz zalecił tylko szczepienie na dur brzuszny, który wykonaliśmy około 6 tygodni przed wyjazdem.

Stragan z owocami

         LEKI- Przez wyjazdem należy zaopatrzyć się w:

 • Tabletki przeciwbiegunkowe – o zatrucie pokarmowe tam nietrudno więc warto się zabezpieczyć przed chorobą podróżnych. My na szczęście nie mieliśmy tego problemu.
 • Leki osłonowe – mogą chronić przed zmianą flory bakteryjnej i zatruciem pokarmowym.
 • Tabletki na gardło – trzeba uważać na klimatyzację, bo o ból gardła bardzo łatwo. Jest tam gorąco więc klimatyzacja jest włączona wszędzie! W hotelach, restauracjach, a nawet taksówkach.
 • Tabletki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe – trzeba je mieć by przeziębienie czy ból głowy nie zepsuło nam wyjazdu.
 • Leki na alergię – nigdy nie wiadomo czy nie jesteśmy na coś uczuleni póki się z tym nie zetkniemy.
 • Leki przeciwmalaryczne – malaria jest groźną dla życia chorobą przenoszoną przez komary w klimacie tropikalnym. Jeśli planujesz podróż w głąb dżungli czy w miejsca przy granicy, gdzie nie ma turystów musisz wziąć leki ze sobą!
 • Plastry, bandaż i woda utleniona – zawsze przydatne i niezawodne!
 • Trzeba też pamiętać o kremach z filtrem UV, ponieważ słońce mocno grzeje i łatwo o poparzenia.

Nie warto brać ze sobą sprayu przeciw komarom, ponieważ kupimy je bez problemu na miejscu, a te polskie mają słabsze działanie. Nie bierzcie również antybiotyków, dlatego, że  dostaniemy je  w każdej aptece (bez recepty)!

Świątynia Wat Pho w Bangkoku

   Oczywiście, aby udać się do tego pięknego kraju trzeba zakupić BILET. Ja polecam aplikację skyscanner, gdzie można porównać ceny biletów i wybrać te najtańsze. Bilet lotniczy do Pattaya z jedną przesiadką, we wrześniu tego roku kosztuje 1623 zł linią lotniczą Qatar Airways (uważana za jedną z najlepszych linii lotniczych na świecie). Jest to bardzo dobra oferta. Kto ma czas i pieniądze niech zakupi bilet jak najszybciej! Pamiętajcie też by mieć ze sobą na lotnisku numer rezerwacji lub chociaż jej potwierdzenie. Choć niekiedy zdarza się, że wystarczy okazać tylko paszport by dostać się na pokład samolotu.

    NOCLEG – Warto zarezerwować sobie wcześniej nocleg przynajmniej na pierwsze 3 dni, lecz jeśli ktoś woli na miejscu to zrobić to nie ma problemu. My zabukowaliśmy hotel w Patong i w Bangkoku kilka miesięcy wcześniej. Za hotel na Phukecie wydaliśmy około 40zł/os. za noc. W Bangkoku nieco drożej, ale hotel był na wysokim poziomie. Natomiast na Phi Phi wybraliśmy hotel na miejscu, ponieważ woleliśmy sprawdzić czy pokój i lokalizacja nam odpowiada. Hotel kosztował około 1000 batów/os. ze śniadaniem. Polecam przeglądnąć www.booking.com. Znajdziecie tam mnóstwo ofert. Jeśli chcecie bardzo tanio znaleźć nocleg to cena za najtańszy hostel wynosi ok.13 zł/os/noc. Ceny hoteli zaczynają się już od 19 złotych za noc.

Rejs na Phi Phi

  Jeśli już sprawdziłeś ważność swojego paszportu, kupiłeś bilety, leki i ubezpieczenie możesz śmiało lecieć do Tajlandii, gdzie czeka Cię mnóstwo atrakcji, piękna pogoda i przesympatyczni ludzie!

Wielki Budda w Phuket

 

Author:

Chcesz poznać sposób na zdrowie, lepsze samopoczucie i piękną sylwetkę bez katowania się niskokalorycznymi dietami, a dodatkowo zwiedzić z Nami świat? Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *