10 powodów, dla których warto ćwiczyć siłowo🏋️

     Kobieto, chcesz mieć pięknie wyrzeźbione ciało, ale uważasz, że siłownia jest za droga? A może  boisz się, że od treningu siłowego będziesz wyglądać jak Arnold Schwarzenegger? A Ty, mężczyzno, chcesz wyglądać jak młody bóg, ale nie chce Ci się nawet kiwnąć palcem? Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu docenisz potęgę ćwiczeń z obciążeniem. I nie, nie musisz wcale wykupywać karnetu na siłownię. Na początek wystarczą dwie butelki wody 1,5 czy 2 litrowej 😉 A żeby Cię zmotywować do ćwiczeń przedstawię Ci 10 korzyści płynących z treningu siłowego.

    Oto one:

  1. Wyrzeźbienie sylwetki – Dzięki ćwiczeniom siłowym Twoje ciało będzie wyglądało o niebo lepiej. Poprawią się jego proporcje, skóra stanie się jędrniejsza, a dodatkowo podkręci się Twój metabolizm.
  2. Utrata zbędnych kilogramów – Trening siłowy powoduje, że mięśnie potrzebują więcej energii, nie tylko podczas samych ćwiczeń, ale także podczas odpoczynku. A im więcej mamy mięśni, tym spalamy więcej kalorii.
  3. Pozwolenie sobie na większą ilość jedzenia – Jak już wspomniałam, im więcej mięśni, tym więcej energii potrzebujemy, a wiadomo, że energię dostarczamy z pożywienia. Zatem jeśli ćwiczysz siłowo możesz jeść więcej niż osoba, która nie ćwiczy.
  4. Zwiększenie pewności siebie – Dzięki ćwiczeniom siłowym Twoja sylwetka znacznie się poprawi, co wpłynie pozytywnie na Twoją pewność siebie. Dodatkowo ubrania będą na Tobie lepiej leżeć, a Ty będziesz bardziej zadowolony ze swojego wyglądu.
  5. Lepsze samopoczucie – Podczas treningu uwalniają się hormony szczęścia, czyli endorfiny, co przyczynia się do poprawy samopoczucia. Samo dostrzeżenie zmian w ciele z pewnością poprawi Ci humor.
  6. Wzmocnienie serca – Podczas treningu siłowego serce pracuje ze zdwojoną siłą, co poprawia jego wydolność. Dzięki temu jesteśmy mniej podatni na choroby serca.
  7. Poprawa siły i wytrzymałości – Sam zauważysz jak po kilku treningach twoje ciało stanie się silniejsze, a wytrzymałość wzrośnie.
  8. Zwiększenie wytrzymałości kości, stawów i więzadeł – Ćwiczenia z obciążeniem wzmacniają cały układ podporowy człowieka. Zwiększają one ukrwienie kości i więzadeł. Więzadła stają się bardziej elastyczne, a kości mocniejsze, co zmniejsza podatność na kontuzje.
  9. Zmniejszenie stresu spowodowanego życiem codziennym – Podczas ćwiczeń możesz się zrelaksować i dać upust emocjom, a także zapomnieć o całym świecie. Co powoduje, że po treningu jesteś bardziej wyluzowany 😎
  10. Opóźnienie procesu starzenia – Ćwiczenia siłowe nie tylko poprawią Twoją kondycję i pozwolą na dłużej cieszyć się sprawnością fizyczną, ale również korzystnie wpłyną na strukturę Twojego mózgu. Dodatkowo ciało dłużej będzie jędrne i zachowa młody wygląd.

I co? Dalej uważasz, że trening siłowy nie ma sensu?

Author:

Chcesz poznać sposób na zdrowie, lepsze samopoczucie i piękną sylwetkę bez katowania się niskokalorycznymi dietami, a dodatkowo zwiedzić z Nami świat? Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *